Zaujalo nás: www.monitoruju.net pro vás sleduje ceny hostingů a domén

Ať už vlastní pár webů, nebo se staráte o weby rodiny, přátel, nebo zákazníků, či jen rádi experimentujete a registrujete domény, budete mít potřebu získat přehled o trhu domén a hostingů. A protože i tento trh je u nás velmi rozvinutý, firem a společností poskytujících tyto služby je mnoho a sledovat postupně jejich stránky a akce samozřejmě zabere dost času. Když vlastníte své weby, chcete také sledovat jejich Pagerank, Srank, pozici ve vyhledávačích, informace o svých doménách a spousty dalších informací okolo. Na všechno toto samozřejmě existují weby. Mnohem jednodušší je ale mít informace přehledně na jednom místě. V době psaní tohoto článku již pár měsíců existuje web na adrese www.monitoruju.net.

Jak píše sám autor, web vznikl původně pro jeho potřebu sledovaní cen domén a hostingů, ranků zaindexovaných stránek a dalších informací, ale zjistil, že tato služba nikde na Internetu na jednom místě není. No a protože by se taková služba hodila i dalším lidem, dopiloval ji do veřejné podoby a umístil na web monitoruju.net.

Hlavní stránka webu www.monitoruju.net

Jednoduchá, ale moderní a přehledná grafika webu rozhodně napomáhá ještě větší přehlednosti a jednoduché práci s webem. V době psaní článku nebyla registrace do systému dostupná, takže o dalších službách dostupných pro registrované uživatele se dozvíte možná časem, pokud budete tento web sledovat. Hned další tlačítko s názvem „Ceník domén“ je věc, která mě na tento web původně přivedla a která může za to, že jsem si web dal do oblíbených. Na stránce najdete přehled cen nejčastějších domén (děkuji autorovi za rychlost s jakou přidal doménu .SK do tabulky nejčastějších domén) a jejich cenové porovnání u pěti nejlevnějších registrátorů. Těch je (opět v době psaní článku) aktuálně 22 a myslím, že jde o rozumnou část trhu. Další registrátoři a webhostingové společnosti se mohou přidat, takže stránka by měla být časem ještě užitečnější a úplnější. Pod položkou nejčastější domény je ještě přehled domén s webhostingem, protože část firem nabízí doménu „zdarma“ v rámci hostingových programů. Pak následuje přehled snad všech domén, které si můžete u českých registrátorů objednat – a že jich je opravdu hodně. Věděli jste, že existuje i koncovka „co.cz“? Já třeba ne…

Monitoruju.net - domény

Následují i další části webu v sekci „Domény“. Zde si můžete hromadně ověřit volné doménové názvy, podívat se na tzv. WHOIS, tedy nástroj pro zjištění informací o doméně, podívat se na seznam volných doménových jmen, změřit rychlost načítání webu, zanalyzovat slova na vaší webové stránce, nebo zjistit pozice ve vyhledávačích Google, Seznam a Jyxo.

V sekci „Hosting“ najdete přehled poskytovatelů webhostingu, kteří spolupracují s webem monitoruju.net. Pod jednotlivými ikonkami najdete základní informace o službách dané společnosti s odkazem na ceník, což opět může pomoci s výběrem vhodné společnosti.

Jak už jsem se zmínil, možnost registrace je aktuálně neveřejná a zřejmě prochází testováním. Věřím, že se jí brzy dočkám, abych si mohl vyzkoušet i ostatní služby poskytované na této stránce, které tam někde v pozadí už jsou možná téměř hotové. Ať už však tato část webu bude, nebo nebude, web www.monitoruju.net je užitečné místo na českém Internetu, díky kterému si můžete usnadnit přehled o cenách domén a hostingů, pokud je toto téma pro vás právě teď, nebo stále aktuální. Stránku jsem již doporučil několika známým a rozhodně v tom hodlám pokračovat, protože věřím, že pro mnoho lidí je velmi užitečná…